Будова книги

Тверда палітурка книг - це не просто обкладинка, це гарантія довговічності видання. Красива книга в твердій палітурці завжди створює гарне перше враження у людини, яка взяла її в руки.

Для виготовлення книг в твердій палітурці ми використовуємо тільки найякісніші матеріали і сучасне устаткування. Налагоджена технологія виробництва дозволяє нам робити книги не тільки високої якості, але і за невелику вартість.

При виготовленні книг в твердій палітурці з кольоровою обкладинкою 7БЦ спочатку друкується і зшивається спеціальними нитками книжковий блок.Потім виготовляється палітурна кришка (обкладинка), яка з'єднується з книжковим блоком. На відміну від м'якого палітурки, таку халепу книги дозволяє їй розкриватися на 180 градусів для більш комфортного читання.

Обкладинка друкується і ламінується матовою, глянсовою. Для більш ефектного вигляду поверх ламінації робиться тиснення фольгою.

При твердій палітурці 7Б для обробки обкладинки книги ми використовуємо різноманітні матеріали. Найпростішим варіантом буде виготовлення обкладинки з використанням палітурного матеріалу бумвініл, балакрон або баладек. Такі матеріали мають різні колірні відтінки і фактуру. Наприклад, з тисненням під шкіру або льон, двоколірний під мармур, з покриттям "металік" і інші.

Оздоблення обкладинки книги робиться різними способами. Зазвичай використовується тиснення золотою, срібною або кольоровою фольгою або блинтовое тиснення, що додає об'єм зображенню.

Форзац - конструктивний елемент книги в твердій палітурці, який являє собою аркуш цупкого паперу, приклеєний з одного боку до обкладинки, а з іншого - до книжкового блоку. Форзац також може бути елементом художнього оформлення книги. Наприклад, можна використовувати форзац з темних в масі кольорового паперу в тон обкладинки, або зробити форзац з надрукованим орнаментні або сюжетним зображенням.

Каптал - це тонка бавовняна смужка тканини з потовщеними краями, яка використовується для збільшення міцності скріплення аркушів в блоці. Але ця невелика смужка є ще і оформлювальних елементом Вашої книги.

Колір каптала вибирається за основним кольором обкладинки книги або може, навпаки, контрастувати із загальною колірною гамою. Каптал може бути одно- і двоколірний.

Ляссе (стрічка закладка) використовується для швидкого і зручного пошуку потрібної сторінки. Один кінець стрічки приклеюється до верхньої частини корінця книжкового блоку, а другий (вільне володіння) вкладається між листами книги.

За вибором замовника, ми робимо круглений або прямим корінець.

Суперобкладинка - додаткова паперова обкладинка, яка одягається на основну обкладинку книги.

Суперобкладинка необхідна відразу для декількох цілей. З одного боку, вона використовується як додатковий елемент оформлення видання і несе додаткову рекламну навантаження. З іншого боку, вона оберігає основний палітурка від забруднень і зовнішніх пошкоджень.

М'яка палітурка - це найпопулярніша і недорога різновид палітурки. Друк книг з м'яким палітуркою застосовується для видань, які потрібно виготовити досить оперативно і гарної якості.

Технологія виготовлення книги в м'якій палітурці полягає в наступному: на корінець попередньо надрукованою книги наноситься клей, який міцно утримує з'єднані листи і склеює їх з обкладинкою книги.

Клейове скріплення з попередніми шиттям блоку нитками на ніткошвейних машині.

Якщо книга в м'якій палітурці передбачає тривалу і інтенсивну експлуатацію, то такі книги попередньо виготовляються у вигляді зошитових блоків і прошиваються нитками. Така технологія збільшує вартість книги, але дозволяє робити книги в м'якій палітурці міцнішими.

Одним з видів м'якого палітурки є скріплення на скобу.

Скріплення на скобу зазвичай використовується при обсязі книги або брошури не більше 80 сторінок. Обкладинка на скобу забезпечує зручність експлуатації, хорошу розкриваність блоку, оперативність виготовлення і низьку вартість.